Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

                                      Gradac

 

 V  této rubrice se dovíte něco o Gradaci .

Gradac je malebné městečko, které je posledním zastavením na Makarské riviéře.  Je umístěno na mírných svazích Biokova, zarostlých olivovníky a borovicemi.

Bývalá rybářská vesnice, leží 40 km jižně od Makarské riviéry. Nejznámější pláž Gornja vala na jižním okraji městečka, dlouhá cca 1 500 m, je označována jako jedna z nejkrásnějších pláží na Jadranu.

Výhodou tohoto letoviska je jeho jižní poloha s nejvyšším počtem slunných dní a nejvyšší teplotou vody v celé oblasti Makarské riviéry. 

 Jeho pýchou je dlouhá oblázková pláž. V místě je malebná promenáda se spoustou obchůdků, pizzerií a kavárniček. Sportovní skupiny mohou využít velkého hřiště.Bývalá rybářská vesnice, leží 40 km jižně od Makar-ské riviéry. Výhodou tohoto letoviska je jeho jižní poloha s nejvyšším počtem slunných dní a nejvyšší teplotou vody v celé oblasti Makarské riviéry. 

Velmi bych vám také doporučovala výlet do 100 km vzdáleného města Dubrovník.

 Gradac krásné přímořské městečko s dlouhou promenádou. Rozléhá se asi 120km od Dubrovníku.

 Pokud se večer budete nudit určitě běžte na pizzu do restaurace ,,PIZZA LUX˝ nebo si projděte promenádu podél moře je dlouhá asi 3km, pokud budete chtít jít dál ,můžete dojít do další vesniceBRIST.

 My jsme byli ubytováni ve ,,vila More˝,která byla asi 100m od moře. Ale přece jen to mělo jednu nevíhodu. Museli jsme docházet na jídlo do pensionu Poseidon, který byl vzdálen asi 250m od našeho ubytování.

 Naproti Gradacu jsou ostrovy Peliješac, Korčula a Hvar. Na ty si lze objednat i výlet ,ale též to není levná záležitost.

My jsme jeden den obsolvovali svou vlastní dopravou výlet do Dubrovníku.Navštívili jsme krásné Staré město. doporučuji Určitě navštívit.A tady jsou fotky.